Praktyczne: Moto Z Play, modułowy smartfon Lenovo
Moto Z Play, który będzie dostępny we wrześniu, ma cenę około 500 franków (Zdjęcie: PCtipp) $ („. MagnificPopup”).
typ: 'obraz'
}); W ramach Lenovo Global Launch Event Chińczycy przedstawili światu Moto Z Play. Jest pośrednim następcą Moto Z i pierwszym smartfonem Lenovo, który zapuścił się w temat modulacji.
Podoba mi się samo urządzenie. Wykonanie przekonuje, 5,5-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD. Z Play nie jest maszyną o wysokiej wydajności. W sercu drzemie Qualcomm Snapdragon 625, taktowany 2 GHz Octacore, 32 GB użytecznego i 3 GB RAM-u. W sumie solidny sprzęt, ale nic, co mogłoby ściągnąć skarpetki.
Styki z tyłu nie są podatne na zabrudzenia $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});
Warto jednak wspomnieć o dwóch rzeczach: po pierwsze o baterii. Przy aż 3510 miliamperogodzinach (mAh) bateria wytrzymuje dłużej niż standardowe smartfony. Według Lenovo wytrzymuje do 45 godzin przy przeciętnym użytkowaniu. Zabawa z ładowaniem każdego wieczoru staje się więc coraz rzadsza.
Drugim ważnym punktem są wspomniane już moduły. Z Play ma odsłonięty, ale odporny na zabrudzenia punkt styku z tyłu. Moduły, które można nabyć osobno, są następnie mocowane do niego magnetycznie. Niektóre z tych modułów Lenovo zostały już opracowane we współpracy z firmami partnerskimi.
Mody Moto: co mogą zrobić?
Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród klientów Lenovo przygotowało cztery Moto Mody dla użytkowników końcowych. W tym celu firma weszła w spółkę joint venture z partnerem z odpowiedniej branży.
Kamera Hasselblad zapewnia zoom optyczny ... (zdj.: PCtipp) $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});
Na przykład dla kamery modułowej. Razem ze szwedzkim producentem aparatów Hasselbladem (którego urządzenie wykonało zdjęcie Neila Armstronga na Księżycu). Przystawka posiada aparat z 10-krotnym zoomem optycznym i lampą błyskową. Celem jest „wyeliminowanie odwiecznego dylematu telefonów z aparatem”, jak mówi prezentacja. W rzeczywistości załącznik robi dobre zdjęcia, które później nie pokazują żadnego pogrubienia rozdzielczości nawet przy mocniejszym zbliżeniu. Jednak moduł jest też stosunkowo duży i – zamocowany na urządzeniu – nie ma źrenicy modelowej pod względem poręczności. W dodatku powinien kosztować 300 franków, kiedy trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu.
... nie jest zbyt przydatny (zdj.: PCtipp) $ ('. magnificPopup'). magnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Kolejnym modułem jest głośnik o nazwie Soundboost. Zostało to opracowane we współpracy z JBL. Dodatek 115 gramów ma całkowitą moc wyjściową 6 watów i osiąga ciśnienie akustyczne 80 decybeli w szczytowym momencie. Dzięki baterii o pojemności 1000 mAh pudełko działa do 10 godzin według Lenovo. Cena tutaj to dobre 100 franków.
Mod boombox firmy JBL ma wytworzyć do 80 decybeli $ ('. MagnificPopup').
typ: 'obraz'
}); Trzeci moduł to mini projektor. Wyświetla na ścianie zawartość ekranu smartfona w rozdzielczości WVGA (854 x 480 pikseli). W krótkim teście projektor bez problemu poradził sobie również z dłuższymi dystansami; obraz urósł do średniej przekątnej telewizora bez blaknięcia. Imponujący. Oprócz żywotności baterii wynoszącej 60 minut, lampa projektora powinna mieć żywotność 10 000 godzin. Dodatkowo zintegrowana została wysuwana regulowana stopka, dzięki czemu urządzenie nie musi być cały czas trzymane w miejscu. Za to jednak trzeba zapłacić od 350 do 400 franków.
Projektor wyświetla aktualną zawartość ekranu telefonu komórkowego (zdj.: PCtipp) $ ('.MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});
Wreszcie, oczywiście, zaryzykowali pakiet mocy. Po zadokowaniu do Moto Z Play powinno to zapewnić 20-procentowy wzrost żywotności baterii. Według Adama Riese byłoby to w sumie 54 godziny (według producenta). Poręczny mod na baterie będzie również dostępny za około 100 franków od przyszłego tygodnia.
Podstawa projektora ma inny kolor niż reszta obudowy (zdjęcie: PCtipp) $ ('.MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});
Wniosek
Mody są starannie przemyślane, wykonują swoją pracę i są naprawdę łatwe do podłączenia i użytkowania. Powstaje pytanie: dlaczego odważasz się na rewolucję modułową ze smartfonem (wyższej) klasy średniej?
Post a Comment